Jak wyczyścić czajnik?
YouTube | Thoughts for Happy Minds

Fani kawy i herbaty dobrze wiedzą, jak irytujący jest kamień, który często pojawia się w naszych czajnikach. Wytwarza się on wtedy, kiedy woda, z której korzystamy jest bardzo twarda. Dokładniej rzecz ujmując, woda zawierająca dużo wapnia oraz magnezu powoduje, że na ściankach naszego czajnika powstaje kamień. Co prawda nie jest on szkodliwy dla naszego zdrowia, ale z powodzeniem psuje smak kawy oraz herbaty, a także wygląda dość nieestetycznie.

Ocet skuteczny na wszystko

Jak podaje portal Wirtualna Polska, istnieje kilka skutecznych sposobów, które raz na zawsze pomogą nam pozbyć się kamienia. Do czyszczenia naszego czajnika możemy wykorzystać ocet. Szklankę octu wlewamy do urządzenia, a następnie dodajemy jeszcze pół szklanki wody i włączamy czajnik.

Po zagotowaniu wody nie wylewamy jej, a odczekujemy około godziny. Po tym czasie cały osad zniknie. Pamiętajmy jednak, aby po czyszczeniu zagotować wodę jeszcze kilka razy, w celu pozbycia się nieprzyjemnego zapachu.

Inny sposób na wyczyszczenie czajnika

W odkamienianiu czajnika pomoże nam także kwasek cytrynowy. Jedną torebkę o masie 20 gram wsypujemy do czajnika i zalewamy wodą do połowy jego pojemności. Następnie włączamy czajnik, a po zagotowaniu odczekujemy około trzech godzin. Po tym czasie wylewamy mieszankę, a nasze urządzenie lśni jak nowe!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę