Niezwykłe zastosowanie ziarenek kawy

Niezwykłe zastosowanie ziarenek kawy. Kawa jest uwielbiana przez większość osób. Jej zapach i aromat jest niepowtarzalny, dlatego ciężko jest jej się oprzeć. Idealnie pasuje do kawałka pysznego ciasta lub zimnego deseru. Ale mało kto wie, że kawa ma jedno bardzo niezwykłe zastosowanie. Będziesz zaskoczony!

Świeżo zmielona kawa w ekspresie smakuje najlepiej. Wiele osób dodaje także do kawy sól – wzmacnia ona smak i aromat. Ale mało osób wie, że ziarenka kawy można wykorzystać też w inny, bardzo korzystny sposób w swojej kuchni. Sprawdź zastosowanie ziarenek kawy, o którym na pewno nie miałeś pojęcia i wypróbuj koniecznie – efekty zaskoczą każdego.

Niezwykłe zastosowanie ziarenek kawy

Niezwykłe zastosowanie ziarenek kawy

Ziarna kawy nadają się nie tylko do zmielenia i przygotowania pysznego napoju. Swoje zastosowanie ma także w lodówce lub kredensie z żywnością. Aby zapachy w lodówce nie mieszały się i nie tworzyły przykrej woni, wystarczy, że umieścisz w niej kilka ziarenek kawy. Tak samo możesz zrobić w kredensie, dzięki temu pozbędziesz się niechcianej mieszanki zapachowej.

Zapach po ugotowaniu kalafiora czy po usmażeniu ryby utrzymuje się dosyć długo, dlatego ziarenka kawy świetnie się sprawdzą w tym przypadku. Wystarczy, że wrzucisz je na moment na palnik, a nieprzyjemne zapachy znikną migiem!


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!