Nigdy nie nalewaj tak napoju z kartonu. Jest lepszy sposób

nalewanie soku
fot. screen YouTube / Beko Poland

Wydaje się to dziwne, ale niektórzy nadal źle nalewają napój z kartonu! Część osób robi to tak, że płyn rozlewa się na blat, a w kuchni robi się bałagan. To nie powinno tak wyglądać. Jak poprawnie nalewać sok lub mleko z kartonu, aby nic się nie rozlało?

REKLAMA

Nalanie płynu z kartonu tak, aby nie wylać ani jednej kropelki jest jak najbardziej możliwe. Z naszym sposobem zrobisz to zręcznie – bez chlupotu w kubku czy szklance. Spróbuj nalewać napój „z drugiej strony”. O co dokładnie chodzi? Mianowicie oczko, przez które wylewa się płyn, musi znajdować się bliżej nas, a nie szklanki czy kubka. Napój pokonuje wtedy dłuższą trasę, w efekcie wypływa z kartonu z mniejszą siłą i właśnie to sprawia, że nie chlapie.

Jak należy nalewać napój z kartonu?

Jeśli dotychczas w czasie nalewania mleka czy soku trzymałeś karton właśnie tak, to popełniałeś nagminny błąd. Płyn początkowo może i wypływał stabilnie, ale do pewnego momentu… Potem niestety rozpryskiwał się na wszystkie strony. Bezproblemowo, bezpiecznie i higienicznie zrobisz to, gdy nalejesz napój właśnie z takiej pozycji opakowania, jak przedstawiono na obrazku powyżej.

REKLAMA

Jeśli wciąż nie jesteś przekonany co do tej metody nalewania napoju z kartonu i wolisz prostsze rozwiązanie – mleko w butelce, powinieneś wiedzieć jedną rzecz. Otóż to nie są zupełnie identyczne mleka! A zasadniczą różnicą pomiędzy nimi jest data ważności. Nabiał w kartonie odznacza się dłuższym terminem przydatności (ponieważ poddaje się go sterylizacji w bardzo wysokiej temperaturze), a to umieszczone w butelce od momentu otwarcia trzeba spożyć w ciągu kilku dni (mleko jest poddawane pasteryzacji). Warto o tym pamiętać.

Podziel się: