wojsko rosyjskie czołgi
fot. screen Twitter

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał wiadomość, że rosyjscy okupanci nie odnieśli większych sukcesów w prowadzeniu operacji ofensywnej. Armia poinformowała także, że morale żołnierzy z Rosji są tak niskie, że coraz częściej zdarzają się przypadki odmawiania wykonywania rozkazów.

Jak dowiadujemy się z raportu ukraińskiej armii, Rosjanie coraz częściej wykorzystują infrastrukturę cywilną do rozmieszczenia broni oraz sprzętu wojskowego. „Odnotowano powtarzające się przypadki wykorzystywania przez wroga infrastruktury cywilnej, w tym miejsc kultu religijnego, do umieszczania stanowisk strzeleckich, rozmieszczania broni i sprzętu wojskowego” – napisano.

Dodatkowo Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał, że „siły okupacyjne nie odniosły znaczących sukcesów w prowadzeniu operacji ofensywnej na wszystkich kierunkach, a główne wysiłki okupantów koncentrowały się na zabezpieczeniu i utrzymaniu zajętych wcześniej pozycji”. „Siły zbrojne Ukrainy zadały miażdżące ciosy w infrastrukturę na tyłach nieprzyjaciela w celu zakłócenia systemu wsparcia logistycznego. W dniu poprzednim ukraińskie lotnictwo zestrzeliło cztery samoloty, trzy śmigłowce i bezzałogowe statki powietrzne” – podaje armia ukraińska.

Dowództwo informuje również, że rosyjscy żołnierze mają niskie morale i przez to coraz częściej odmawiają wykonywania rozkazów. „Morale i stan psychiczny nieprzyjaciela pozostaje niski, co prowadzi do odmowy przez rosyjskich żołnierzy wykonywania rozkazów dowództwa”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę