Czy noszenie minerałów na szyi jest grzechem. Ksiądz z TikTok odpowiada
fot. Pixabay

Uważajcie! Noszenie tego na szyi to może być grzechem! Cieszący się setkami tysięcy obserwujących na TikToku polski ksiądz Sebastian Picur odniósł się do pytania jednego z internautów. Użytkownik portalu społecznościowego zapytał duchownego, czy noszenie na szyi minerałów jest według nauk Kościoła Katolickiego grzechem. Kapłan odpowiedział na pytanie niejednoznacznie. Noszenie na szyi kolorowych kamieni nie jest grzechem – pod jednym warunkiem!

Czasy współczesne często wymuszają na duchownych Kościoła Katolickiego rezygnację z tradycyjnej ambony, z której głos dociera już do coraz mniejszej liczby osób. Wskazują na to statystyki, które wskazują, że do kościoła przestaje chodzić rok-rocznie cała rzesza wiernych.

Nieatrakcyjność – być może przestarzałość – tradycyjnej ambony motywuje duchownych do poszukiwani alternatywnego kanału docierania do wiernych, szczególnie ludzi młodych, których najwięcej od Kościoła odchodzi. Ksiądz Sebastian Picur nowoczesną „amboną” uczynił swoje konto na TikToku. Platforma społecznościowa tylko w Polsce cieszy się już milionami użytkowników. Profil ks. Picura obserwuje już nieprawdopodobna liczba ponad 630 tys. osób.

Pod hasłem „BÓG, WIARA, RADOŚĆ” duchowny przekazuje na TikToku to, co powinien robić ksiądz – głosi Słowo Boże i udziela porad. Z jego wiedzy teologicznej często korzystają użytkownicy TikToka, którzy pytają kapłana o rozmaite rzeczy, a ten następnie udziela na nie odpowiedzi.

Czy noszenie na szyi kolorowych minerałów jest grzechem!? Ksiądz TikToker odpowiada

W ostatnim czasie na koncie ks. Sebastiana Picura pojawił się krótki filmik, w którym duchowny odpowiedział na kolejne pytanie jednego z internautów. Użytkownik medium społecznościowego zapytał, czy grzechem jest noszenie na szyi pewnego rodzaju biżuterii – kolorowych minerałów.

Ks. Picur w typowy na siebie sposób odpowiedział na to pytanie w nagraniu. Stwierdził, że noszenie tego typu biżuterii nie jest grzechem, jeśli nie nadajemy minerałom znaczenia magicznego. Jeśli nosimy więc na sobie kamienie, które mają „uleczyć złamane serce” lub „chronić od chorób” lepiej dwa razy się zastanowić!

„Noszenie minerałów w celach ozdobnych NIE jest grzechem. Czym innym jest cel dekoracyjny, a czym innym magiczny” – brzmiała odpowiedź ks. Sebastiana Picura.

@ks.sebastianpicur

Odpowiadanie użytkownikowi @rozdajerobux100 #ksiadz #wiara #minerały #kamienie #grzech #zło

♬ Commando – Mavokali


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę