Nowacka chce mniej religii w szkołach. Teraz odpowiada kościołowi na chęć spotkania

Barbara Nowacka
Fot. Barbara Nowacka Facebook

Nowa minister edukacji Barbara Nowacka wypowiedziała się na temat odpowiedzi Konferencji Episkopatu Polski ws. ograniczenia lekcji religii w szkołach. Polityk przyznała, że chętnie spotka się z przedstawicielami tego organu i omówi tę sprawę.

REKLAMA

Zaraz po mianowaniu na stanowisko minister edukacji Barbara Nowacka zapowiedziała, za co zamierza się wziąć. Chodzi o podwyżki dla nauczycieli, zmiany w kuratoriach oświaty, „odchudzenie” programu nauczania, odejście od prac domowych, likwidację HiT oraz ograniczenie liczby lekcji religii.

Polski episkopat bardzo szybko zareagował na plany ograniczenia nauczania religii w szkołach. Kościół przyznał, że chciałby porozmawiać na ten temat. – To wszystko są kwestie, które mogą być regulowane w wyniku normalnych rozmów – powiedział przedstawiciel KEP bp Artur Miziński.

REKLAMA

W trakcie piątkowej konferencji prasowej dziennikarz Wirtualnej Polski Paweł Figurski zapytał Nowacką, czy widziała reakcję episkopatu na jej propozycję. Sama zapowiadała, że w szkołach w ciągu tygodnia powinna być tylko jedna godzina religii.

– Widziałam bardzo wiele różnych reakcji. Rozumiem, że się przyglądają. Ja też się przyglądam. Z przyjemnością wszystkie organizacje pozarządowe są bardzo mile widziane. Jeśli przedstawiciele episkopatu będą się chcieli spotkać, to spotkamy się z nimi z przyjemnością w ministerstwie – stwierdziła szefowa resortu edukacji.

REKLAMA