Nowe prawo we Włoszech! Do przedszkoli i szkół nie będą wpuszczane dzieci, które…

Od poniedziałku niezaszczepione włoskie dzieci nie będą miały prawa wstępu do żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych w tym kraju. Te, które już do nich chodzą, zostaną usunięte z placówek. Rodziców lub opiekunów, którzy nie dopełnili obowiązku zaszczepienia dzieci, czekają kary finansowe. W przypadku uczniów szkół podstawowych będzie to kwota do 500 euro.

Czytaj także:  Goryl zaatakował w ZOO! 46-latek w ciężkim stanie

Obowiązkowe szczepienia – przeciwko polio, błonicy, tężcowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu b, krztuścowi, odrze, różyczce, śwince, ospie i bakterii haemophilus influenzae typ b. – zostały wprowadzone na mocy ustawy z 2017 roku przez poprzedni rząd Paolo Gentiloniego.

Po okresie przejściowym, w którym do przyjęcia do żłobka czy przedszkola wystarczało oświadczenie rodziców o zaszczepieniu dzieci, od poniedziałku będzie obowiązywał bezwzględny nakaz przedstawienia zaświadczeń lekarskich.

Czytaj także:  Goryl zaatakował w ZOO! 46-latek w ciężkim stanie

Według ekspertów obecnie wskaźnik szczepień we Włoszech wynosi 95 proc. Ich znaczny wzrost nastąpił podczas niedawnego lawinowego wzrostu zachorowań na odrę.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.