Wirus w Polsce się rozprzestrzenia. W naszym kraju – na chwilę obecną jego rozprzestrzenianie się nie jest tak drastyczne jak w innych krajach – co dzień odnotowuje się od kilkunastu do około 30 nowych przypadków zarażenia. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że na chwilę obecną zarażonych jest 246 osób, w tym 5 które miały choroby współtowarzyszące zmarły.

Obecnie przypadki zarażenia wirusem odnotowano w całej Polsce, w każdym województwie. Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapewnia, że w kraju liczba wykonywanych testów zwiększa się i będzie ciągle rosnąć. Podkreśla także, że w żadnym kraju nie wykonuje się testów na obecność wirusa wszystkim, ponieważ jest to niemożliwe.

Wśród osób zarażonych jest także Michał Woś Minister Środowiska – osoby, które miały z nim bezpośrednim kontakt zostały przebadane – nie są zarażone.

Wiadomo jest, że liczba zarażonych osób będzie wzrastać. Obecnie do Polski wracają obywatele, którzy przebywali poza granicami państwa. Sytuacja jest jednak stabilna. Zaleca się jednak, nie wychodzenie z domu i nie przebywanie w miejscach, gdzie występuje większa liczba osób.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna