Nowy sondaż poparcia. W PiS dawno nie było tak źle

Danuta Holecka
Fot. Twitter

W ostatnim wydaniu programu „Dzisiaj” na antenie TV Republika pojawiły się wyniki sondażu poparcia głównych partii politycznych. Prowadząca Danuta Holecka przekazała telewidzom dość zaskakującą interpretację badania.

REKLAMA

Zgodnie z ostatnim badaniem przeprowadzonym przez Ipsos dla OKO.press i TOK FM, PiS wciąż cieszy się największym poparciem (30%). Mimo to, tuż za nim znajduje się Koalicja Obywatelska (29%). Od tygodni formacja ta notuje jednak spadkowy trend.

PiS systematycznie traci poparcie

Z badań prowadzonych od 2016 roku wspomnianej pracowni wynika, że PiS od 2016 roku zawsze cieszył się poparciem powyżej 30%. W latach 2018-2019 było to nawet 40%. W ostatnich latach wynik spadł do poziomu 29%, kiedy w październiku 2020 roku Trybunał Konstytucyjny zaostrzył prawo aborcyjne.

REKLAMA

Jak się okazuje, TV Republika nie zamierza się martwić potencjalnym elektoratem prawicy. W środowym wydaniu programu „Dzisiaj” Danuta Holecka, omawiając niespecjalnie korzystne wyniki dla PiS, znalazła optymistyczny skutek.

– Zwykle w pierwszych miesiącach po przejęciu władzy poparcie dla nowego rządu rośnie, wyborcy dają mu kredyt zaufania. Najnowszy sondaż preferencji politycznych pokazuje jasno, że nowy, koalicyjny rząd nie odcina tak zwanej premii za rządzenie – wyjaśniła widzom Holecka.

Udostępnij: