zbrodnia
fot. Unsplash

W wyniku tragicznej napaści mogły zginąć dzieci. Do przedszkola wtargnął 48-letni mężczyzna z nożem, raniąc i zabijając 9 osób. Policja poszukuje nożownika – podaje portal „Planeta.pl”.

Do tragicznego incydentu doszło w miejscowości Jiangxi w Chinach. Jedno z miejscowych prywatnych przedszkoli padło ofiarą brutalnego ataku. Około godziny 10:00 rano czasu lokalnego (w Polsce ok. godz. 3:00 nad ranem) do budynku wtargnął 48-letni mężczyzna z nożem. 9 osób zostało ranionych przez nożownika.

Jako pierwszy o incydencie poinformowano na portalu „Weibo”, będącym tamtejszym odpowiednikiem serwisu społecznościowego Twitter. Napastnika opisano jako mężczyznę w czapce z daszkiem. Na twarzy miał także maseczkę. W wyniku brutalnego wtargnięcia zginęły już 3 osoby, a 6 pozostałych osób zostało rannych.

Brutalny atak nożownika w przedszkolu. Możliwe, że wśród ofiar są dzieci

Oprócz dzieci w przedszkolu przebywali również pracownicy. Nie wiadomo, czy uwaga zabójcy skupiła się na najmłodszych, czy na personelu. Oficjalnie nie podano informacji, czy któreś z dzieci poniosło śmierć lub zostało ranne. Na nagraniach, udostępnionych w mediach społecznościowych, można jednak zauważyć miejscowego policjanta, niosącego dziecko do karetki. Może to wskazywać na ofiary wśród przedszkolaków.

Nożownika nie udało się schwytać na gorącym uczynku. Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia, ale policjantom udało się już określić jego tożsamość. Ma to być 48-letni Liu Mouhui – mężczyzna zamieszkujący miasto Jiangxi, w którym doszło do ataku. Policja jest na etapie poszukiwania mordercy. W mediach udostępniono zdjęcie ściganego.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę