O jakiej porze powinno się podlewać kwiaty? Wiele osób o tym nie wie

podlewanie kwiatów
fot. Pexels

Twoje rośliny nie wyglądają najlepiej mimo tego, że regularnie je podlewasz? Zobacz, o jakiej porze dnia powinno się nawadniać kwiaty. Wystarczy, że zastosujesz tę radę, a na pewno poprawisz ich kondycję.

REKLAMA

Aby kwiaty wyglądały bardzo dobrze nie zawsze wystarczy regularne podlewanie, ale także pora dnia, w której to czynimy. Sprawdź, kiedy należy je nawadniać i poznaj kilka innych sposobów na pielęgnację roślin.

O jakiej porze powinno się podlewać kwiaty?

Rośliny doniczkowe oraz kwiaty rosnące w ogrodzie potrzebują odpowiedniego światła, nawożenia i regularnego podlewania. Według ekspertów, szczególnie latem najlepiej nawadniać je o porannych godzinach, ponieważ kluczową rolę odgrywa tutaj temperatura powietrza.

REKLAMA

Kwiaty nie są narażone na szok termiczny, jeśli podlewamy je rano. We wczesnych godzinach dnia jest chłodniej niż po południu.

Dotyczy to głównie roślin ogrodowych. O porannych porach promienie słoneczne nie są tak mocne, więc w czasie nawadniania nie narazimy ich na poparzenia liści.

Rankiem parowanie wody z liści jest mniej intensywne i skutkiem tego rośliny utracą mniej wody podczas podlewania.

REKLAMA

Jak podlewać kwiaty?

Aby rośliny rosły prawidłowo należy podlewać je letnią wodą. Trzeba natomiast uważać, aby ich nie przelać oraz nawadniać je regularnie. Wiele kwiatów wymaga też specjalnej pielęgnacji. Przed zakupem danej rośliny powinno zapoznać się z warunkami, które należy jej zapewnić.

Udostępnij: