REKLAMA

Potrącenie
Fot. Małopolska Policja

Mało brakowało, aby w Limanowej w Małopolsce doszło do tragedii. Rozpędzony samochód marki seta potrącił 18-latkę na oznaczonym przejściu dla pieszych. Winna okazała się 40-letnia kierująca pojazdem, a w sieci pojawiło się już nagranie z tego zdarzenia.

REKLAMA

O sprawie poinformowała Małopolska Policja na swojej stronie internetowej. Do niebezpiecznego incydentu doszło około południa w czwartek w centrum Limanowej. Nastolatka chciała przejść po pasach na drugą stronę ulicy Rynek.

Po wejściu na jezdnię, nagle z impetem uderzył w nią samochód marki seat, za kierownicą którego siedziała 40-letnia kobieta. Mundurowi przekazali, że nie ustąpiła ona pierwszeństwa dziewczynie, która przechodziła przez jezdnię zgodnie z przepisami.

REKLAMA

18-letnia piesza została przetransportowana przez karetkę pogotowia do szpitala, ale na szczęście nie doznała poważnych obrażeń i nie była konieczna hospitalizacja. 40-letnia kierująca została natomiast ukarana mandatem karnym.

REKLAMA

Mundurowi przypomnieli istotną zasadę. Podali, że „kierowca ma obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się nie tylko na przejściu dla pieszych, ale również pieszemu wchodzącemu na to przejście”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA