Fot.Facebook.com/RadioMaryja

Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk wezwał swoich zwolenników do modlitwy za ojczyznę. Redemptorysta uważa, że znalazła się ona w niebezpieczeństwie w związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej. Określił ją jako „kolejny atak złego na naszą ojczyznę”.

Rydzyk podkreślił w swojej rozgłośni, że w Polsce jest obecnie „bardzo poważna sytuacja i wszyscy powinniśmy w tej chwili skoncentrować się na tym, żeby to dobro, którym jest Ojczyzna, zachować”.

– To może eskalować strasznie. Jest taka prawda: nie budźcie bestii w człowieku, bo raz obudzona was pożre, zniszczy was. I właśnie tutaj – nie budzić tej bestii w życiu sąsiedzkim, w życiu rodzinnym, w życiu społecznym, w życiu narodu. Nie zachowuj się, jakbyś pochodził od bestii. Tylko siła argumentu, rozmawiać o dobru wspólnym – oświadczył,

– Trzeba zwrócić się do Pana Boga, my wszyscy. O potężną modlitwę powinniśmy zabiegać wszyscy i prosimy Was o modlitwę – stwierdził zakonnik. – Otaczamy Polskę i świat różańcem. Różaniec jest również egzorcyzmem, a więc tym wypędzaniem złego ducha. Szatan bardzo boi się Maryi, bardzo Jej nienawidzi, bo Ona-człowiek – została wyniesiona przez Pana Boga tak, że jest tuż przy Panu Bogu, ukoronowana na Królową Nieba i Ziemi. – powiedział szef Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Rydzyk przekonywał słuchaczy toruńskiej rozgłośni, że Polska jest zagrożona „niebezpieczeństwami ideologicznymi, antykulturą, antycywilizacją, niebezpieczeństwami uderzającymi w rodzinę, w nasze podstawowe fundamenty”. Oświadczył, że trwają obecnie „wyrywanie Pana Boga z serca dzieci, młodzieży, bluźnierstwa przeciwko Panu Bogu, świętokradztwa”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę