fot. YouTube

Lekkomyślne zachowanie kierowcy szkolnego autobusu. W serwisie YouTube pojawiło się nagranie, którego autor uwiecznił – na szczęście udaną – próbę pokonania zamkniętego przejazdu kolejowego przez autobus pełen dzieci! Według właściciela kanału, polecenie wjechania na przejazd miała wydać opiekunka podróżujących do domów uczniów.

Według opisu nagrania do zdarzenia miało dojść 19 maja, dokładnie o godzinie 13:56, we Wrzosowie, na przejeździe kolejowym linii numer 2, kilometr 35 000.

„Przejazd był zamknięty przez parę minut, ponieważ jechały dwa pociągi z dwóch kierunków – osobowy z Mińska oraz towarowy z Miłosnej. Opiekunka autokaru z dziećmi wyszła na przejazd, wróciła do autobusu i poleciła kierowcy jechać na przejazd przy sprawnej sygnalizacji” – pisze właściciel kanału, na który wrzucono nagranie w opisie filmu.

„Minutę po tym przejechał pociąg osobowy oraz towarowy i przejazd się otworzył. Wielu kierowców zachowało się tak samo” – dodaje.

Na nagraniu słychać, jak świadkowie zdarzenie – bodajże ironicznie – zaczynają bić brawo kierowcy szkolnego autobusu. Strach pomyśleć, co by się stało, gdyby kierowca wjechał na przejazd minutę później…

W komentarzach pod filmem, jeden z internautów zaczął wymieniać paragrafy przestępstw i wykroczeń, jakich dopuściła się zarówno opiekunka szkolnego autobusu, jak i kierowca.

„Mam nadzieję, że zgłosiłeś?” – pytał autora nagrania jeden z komentujących.

„Wyślij nagranie na policję…” – wtórował mu inny internauta.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!