rosja ukraina
fot. Hargi23 | Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

Niemal miesiąc – tyle czasu trwa już inwazja Rosji na Ukrainę. Tamtejszy wywiad przekazał najnowsze informacje, zgodnie z którymi Białoruś włączy się do agresji. Źródła podają, że oficjalnie ma do tego dojść 21 marca.

Najnowsze doniesienia ukraińskiego wywiadu sugerują, że do ataku na Ukrainę ma się włączyć białoruskie wojsko, do czego miałoby dojść w poniedziałek 21 marca. Informację przekazał Franak Viacorka, starszy doradca Swiatłany Cichanouskiej.

Aktywista zakomunikował, że „według ukraińskiego wywiadu dzisiaj ma rozpocząć się atak białoruskich sił zbrojnych na terytorium Ukrainy”. Dodał też, że trwają prace nad odsunięciem od agresywnych działań białoruskich wojsk.

„Robimy wszystko, aby temu zapobiec. Aranżujemy rozmowy, podnosimy świadomość, zwracamy się do wojska, jak dołączyć do strony Ukrainy” – czytamy we wpisie Viacorki na Twitterze.

Od dawna mówiło się, że prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka planuje wysłać swoje wojska do Ukrainy. Już 20 marca pojawiły się pierwsze doniesienia, że tamtejsza armia zamierza przekroczyć południową granicę, choć nie pojawić się wówczas żaden konkretny termin.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę