OBIEKTYWNIE O PANDEMII

książka pandemia

Okoliczności towarzyszące nam od początku 2020 roku, są dość nietypowe – pandemia i związane z nią obostrzenia zrewolucjonizowały oblicze codzienności, wywracając jej obraz do góry nogami. Wykonywanie standardowych czynności stało się bardzo ograniczone. Nawoływani jesteśmy do zakładania maseczek, zachowania właściwego odstępu oraz dezynfekcji rąk po wejściu do sklepu lub innej zamkniętej przestrzeni. Przez jakiś czas z funkcjonowania zostały wyłączone lokale gastronomiczne, co wpłynęło na ich fatalną kondycję – niektóre z nich były nawet zmuszone zakończyć swoją działalność. Podczas wyjazdu na wakacje musimy poddawać się testom na obecność koronawirusa lub przyjąć szczepionkę, której skutki uboczne nie są jeszcze do końca znane. Ludziom zabiera się wolność poprzez uniemożliwianie wykonywania swojej pracy, a także utrudniając im dostęp do wydarzeń kulturalnych, towarzyskich spotkań oraz korzystania z obiektów użyteczności publicznej.

Z pewnością wielu z nas niejednokrotnie zadawało sobie pytanie: czy te wszystkie restrykcje, które wprowadzają politycy na całym świecie, są adekwatne do zagrożenia, które wynika z zarażenia się COVID-19? Podobna wątpliwość wystąpiła u dra Sacharita Bhakdiego – mikrobiologa z wieloletnim doświadczeniem, który swoje rozważania na ten temat postanowił zamieścić w książce „Pandemia zdemaskowana”. Dzieło dostępne jest na stronie Wydawnictwa 3DOM w regularnej sprzedaży – link do książki znajdziecie Państwo poniżej.
LINK: https://3dom.pro/18779-pandemia-zdemaskowana-prof-karina-reiss-prof-med-sucharit-bhakdi.html

Celem pracy jest ujawnić informacje związane z pandemią koronawirusa, które w powszechnych mediach są pomijane, przeinaczane lub nawet zatajane mimo tego, iż stanowią one istotną rolę w możliwości wypracowania sobie własnego zdania na temat zjawiska, które obecnie obserwujemy na świecie. Nauka istnieje po to, by służyć człowiekowi, dlatego też jakikolwiek przejaw jej zatajania lub wprowadzania ludzi w błąd powinien być potępiany. Książka dra Sacharita Bhakdiego powstała po to, by umożliwić dostęp do informacji i badań związanych ze zjawiskiem pandemii koronawirusa, których nie spotkamy w oficjalnej narracji publicznej. Dzieło mikrobiologa ukazuje jedynie fakty – nie wywiera na nikim ściśle ukierunkowanego myślenia. Wręcz przeciwnie! Obiektywne zaserwowanie informacji daje możliwość wypracowania własnego stanowiska względem pandemii. Ustalenia medycyny oraz nauki właśnie takie powinny być – bezstronne, wolne od polityki. Pamiętajmy, że krzywdę dla człowieka nie stanowi jedynie choroba, ale przede wszystkim dzielenie społeczeństwa w drażliwej kwestii oraz uniemożliwianie życia na godnym poziomie.