REKLAMA

skrzydłokwiat
fot. screen Youtube / Moody Blooms

Skrzydłokwiat to popularny kwiat doniczkowy, który nie jest zbyt wymagający, jeśli chodzi o uprawę. To wyjątkowa dekoracja każdego pomieszczania i w dodatku oczyszcza powietrze, co zostało potwierdzone przez ekspertów. Niestety czasami mimo niestrudzonej dbałości, egzemplarz przestaje kwitnąć. Jak go zmobilizować go wypuszczenia nowych kwiatostanów? Sprawdź!

REKLAMA

Jak pomóc skrzydłokwiatowi, który nie kwitnie?

Roślina jest łatwa w uprawie i każdy, kto hoduje ją w swoim domu, już się o tym przekonał. Trzeba tylko zagwarantować jej optymalne warunki do rozwoju, a na wiosnę obsypie się białymi kwiatami. Warto zacząć od kluczowej kwestii, czyli stanowiska. Doniczki nie należy trzymać na parapecie, gdzie świeci ostre słońce. Idealne będzie światło rozproszone.

Kolejna priorytetowa sprawa dotyczy gleby. Powinna być żyzna, przepuszczalna, próchnicza i mokra, o lekko kwaśnym pH. Skrzydłokwiat wystarczy podlać raz na tydzień – wodą miękką i odstaną. Co więcej, można mu od czasu do czasu zraszać liście. Dzięki temu bardziej się rozrosną i nabiorą soczystszej barwy.

REKLAMA

Jak przygotować domową odżywkę do skrzydłokwiatu?

Jeśli twój egzemplarz nie rośnie i gubi liście, które dodatkowo są pożółkłe, to musisz jak najszybciej coś z tym zrobić. To niepokojący zwiastun wskazujący, że sadzonka ma niedobór substancji pokarmowych niezbędnych do odpowiedniego rozwoju. Aby uratować roślinę, trzeba zastosować nawóz do roślin zielonych albo przyrządzić domowy wzmacniacz. Sposób przygotowania jest naprawdę prosty i kosztuje niewiele.

Przydadzą Ci się tylko 2 produkty – mały korzeń imbiru i woda. Przyprawę pozbaw skórki, a następnie pokrój na mniejsze części. Zalej ją 1 litrem wody, a potem zmiksuj na aksamitną papkę. Gotowy środek przecedź przez sito i stosuj do podlewania skrzydłokwiatu. Funduj mu takie wzmocnienie raz na 14 dni. Systematyczność popłaca. Już po 2 miesiącach takiej kuracji dostrzeżesz nowe liście o wyrazistym kolorze.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA