fot. Pixabay

Tak zmasowane działania mogą być możliwe tylko w Chinach. Miasto portowe o liczbie mieszkańców większej, niż 1/3 populacji Polski, zostanie CAŁKOWICIE przetestowane pod kątem obecności wirusa SARS-CoV-2. Działanie ma miejsce po tym jak wykryto tam… 20 przypadków infekcji. Mowa oczywiście o masowym testowaniu mieszkańców – ponad 14 mln osób!

14 mln mieszkańców miasta portowego Tiencin, 150 km od Pekinu, zostanie przetestowanych pod kątem koronawirusa po tym, jak u około 20 osób wykryto ten patogen – podał w niedzielę dziennik „The Guardian”.

Wśród zakażonych jest 15-cioro dzieci w wieku od 8 do 13 lat, czworo rodziców oraz pracownica placówki wychowania przedszkolnego. Testowanie całej populacji Tiencin rozpoczęło się w niedzielę. Lokalni przywódcy stawiają sobie ambitny cel przetestowania wszystkich 14 milionów mieszkańców w ciągu dwóch dni. I, znając tempo Chińczyków, pewnie im się uda.

Mieszkańcom Tiencin zalecono niewychodzenie z domu lub pozostanie w jego pobliżu, aby mogli poddać się badaniom przesiewowym. Przekazano im także, że dopóki nie potwierdzi się u każdego negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa, nie otrzymają „zielonego kodu” w chińskiej aplikacji covidowej. W Chińskiej Republice Ludowej prawie wszyscy mieszkańcy są zobowiązani do posiadania „zielonego kodu”, który uprawnia, m.in. do jazdy komunikacją miejską.

Chiny intensyfikują swoje działania anty-epidemiczne w ramach polityki „zero Covid”. Ma to związek ze zbliżającymi się zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie. Impreza ma się rozpocząć 4 lutego 2022 roku.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę