„Oblężenie” w Głogowie. 32-latek walczył z policją na sklepowym regale [FILM]

Mężczyzna wszedł na regał z alkoholem i rzucał butelkami w policjantów
fot. X/@Sluzby_w_akcji za Dolnośląska Policja

Popularny profil na X „Służby w Akcji” informuje o dziwnym incydencie, do którego doszło w czwartek w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Głogowa. Na udostępnionym nagraniu widać mężczyznę, który siedzi, a potem nawet biega (!) po regałach z alkoholem, niszcząc sklepowy towar. Gdy na miejsce przybyli policjanci, podejrzany zaczął rzucać w nich tymi butelkami, które zdołały przetrwać jego manewry na najwyższej półce. Finalnie chuligan został zatrzymany.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Głogowa w woj. dolnośląskim w czwartek, 27 czerwca.

Obsługa sklepu zgłosiła na policję obecność w sklepie awanturującego się mężczyzny. Funkcjonariusze wiedzieli już o kogo chodzi, bo wcześniej 32-latek wielokrotnie dopuszczał się kradzieży – czytamy na profilu „Służby w Akcji” na X.

REKLAMA

32-latek wszedł na regał z alkoholem i zaczął rzucać butelkami w policjantów. Dantejskie sceny w głogowskim sklepie

Mężczyzna nie zamierzał oddać się pod dyspozycję policjantów dobrowolnie. Gdy tylko zobaczył funkcjonariuszy, wspiął się na regał z alkoholem i rozpoczął desperacką obronę przed stróżami prawa. Przechodząc z jednej części najwyżej półki regału na drugą, 32-latek tłukł dziesiątki butelek. Finalnie zaczął używać szklanych pojemników z alkoholem także jako broni przeciwko policjantom – zaczął w nich rzucać.

„Mężczyzna wszedł na regał z alkoholem i nie stosował się do poleceń policjantów. W pewnym momencie 32- latek zaczął rzucać butelkami z alkoholem. Celował nimi również w policjantów” – relacjonuje profil portalu informacyjnego.

Finalnie policjantom udało się obezwładnić i zatrzymać awanturnika. Wyrządzone przez niego szkody mogą być liczone w tysiącach złotych.

REKLAMA

Obecnie 32-latek przebywa w areszcie, gdzie poczeka na rozprawę sądową. Mężczyźnie zarzuca się m.in. uszkodzenie mienia i czynną napaść na policjantów.

Udostępnij: