Ksiądz przyznał się do molestowania dzieci. Nigdy nie odpowiedział za nadużycia
fot. Pixabay

Wikariusz jednej z parafii w powiecie chełmińskim został oskarżony przez prokuraturę o wykorzystywanie seksualne nastolatka oraz znęcanie się nad nim. Duchowny stanął w piątek przed sądem w Toruniu.

Ksiądz ma obecnie 46 lat, a oskarżenia dotyczą wykorzystywania seksualnego chłopca i znęcanie się nad nim w okresie od lipca 2013 do 2017 roku. Będący wówczas wikariuszem jednej z parafii duchowny wybrał ofiarę, która miała wówczas 12-16 lat.

Prokuratura ustaliła, że w okresie od lipca 2013 do sierpnia 2014 roku ksiądz dostarczał chłopcu alkohol, mimo że nie miał nawet 15 lat. Kupował mu wino i piwo, po czym nakłaniał do ich wypijania.

Dodatkowo ksiądz zainscenizował fałszywą mszę świętą. W jej trakcie poświęcił i podarował różaniec zakładany na palec i powiedział, że od tej chwili są mężem i żoną, doprowadzał małoletniego do obcowania płciowego oraz do wykonywania i poddawania się innej czynności seksualnej.

Sąd zadecydował w piątek o wyłączeniu jawności postępowania. Przedłużył także areszt Jacka W. o kolejne trzy miesiące. Księdzu grozi kara od 3 do 15 lat więzienia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę