Twitter | NEXTA

Międzynarodowy Trybunał w Hadze ogłosił wszczęcie śledztwa w sprawie możliwych zbrodni wojennych dokonanych w Ukrainie. W międzyczasie na jaw wychodzą kolejne działania rosyjskich żołnierzy. Okazuje się, że amunicję próbowali przewozić w pojazdach medycznych.

Coraz większą popularnością w mediach społecznościowych cieszy się materiał wideo, na którym widać zawartość pojazdów medycznych rosyjskich wojsk. Ukraińcy zdołali dotrzeć do ich wnętrza. Zamiast rannych czy leków, znajdowały się w nich zapasy amunicji.

Na nagraniu wyraźnie widać, że na samochodach widnieje znak czerwonego krzyża. „Okupanci Putina korzystają z pojazdów medycznych do transportu amunicji” – pisze pod opublikowanym na Twitterze filmem „Nexta”.

Transport amunicji pojazdami medycznymi to kolejna z brudnych zagrywek Rosjan podczas wojny w Ukrainie. Może to być jeden z dowodów w śledztwie Międzynarodowego Trybunału Karnego dotyczącego agresji u naszego wschodniego sąsiada.

Czerwony krzyż jest znakiem w znaczeniu ochronnym wykorzystywanym podczas konfliktu zbrojnego. Informuje on walczących, że „oznaczone nim osoby, jednostki medyczne oraz środki transportu są chronione przez Konwencje Genewskie i ich Protokoły Dodatkowe”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę