żołnierze
fot. Wikimedia / C.C.

– Gdy 11-letnia dziewczynka przejeżdżała z siostrą, mamą i babcią przez rosyjski punkt kontrolny w Wasylówce niedaleko Mariupola, żołnierz strzelił bez ostrzeżenia dziecku w twarz. Jedenastolatka przeżyła. Kula przeszła przez szczękę i utkwiła w nasadzie języka. Ranna Ukrainka jest w szpitalu, gdzie  przeszła operację i jest rehabilitowana – informuje telewizja CNN.

– Rosyjski żołnierz bez uprzedzenia wystrzelił w twarz 11-letniej dziewczynce podczas ewakuacji z Mariupola nad Morzem Azowskim – takie informacje podała w sobotę telewizja CNN, której reporter odwiedził dziewczynkę w szpitalu.

Na punkcie kontrolnym koło Wasylówki doszło do tragicznego zdarzenia kiedy 11-letnia dziewczynka razem z mamą, siostrą oraz babcią uciekały z miasta. Dziewczynka przeżyła strzał. 

Obrzydliwość rosyjskiego żołnierza. Strzelił 11-latce w twarz 

Do strasznego zdarzenia doszło 9 dni temu. Dziewczynka, do której strzelił rosyjski żołnierz przeżyła. Kula ze strzału przeszła przez szczękę, a następnie trafiła w nasadę języka. 11- latka przechodzi rehabilitację w szpitalu. Kula uszkodziła struny głosowe, w związku z tym dziecko nie może głośno mówić.

Matka dziewczynki zrelacjonowała, że kiedy rosyjscy żołnierze zdali sobie sprawę z tego co się stało, udzielili jej pierwszej pomocy, a potem wysłali do szpitala mieszczącego się w okupowanym przez Rosjan mieście Tokmak. Tam została  zoperowana.

W materiale CNN pokazano 11-letnią dziewczynkę jeszcze przed wojną w trakcie ćwiczeń gimnastyki akrobatycznej. – Teraz ledwo chodzi – informował reporter.

Lekarz stwierdził, że dziewczynka odzyska pełną sprawność fizyczną.

Inna sprawa to konsekwencje psychiczne traumy – dodał korespondent.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę