REKLAMA

Pixabay.com

Minęło pięć lat od skandalu w jednym ze szpitali w San Diego, gdzie pacjent obudził się podczas operacji kręgosłupa. Anestezjolog dr Bradley Hay miał być uzależniony od fentanyli i podać mężczyźnie zbyt małą dawkę środka znieczulającego.

REKLAMA

Randy Dalo oskarżył anestezjologa o podanie zbyt małej dawki środka usypiającego, przez co obudził się w trakcie poważnej operacji. Po kilku godzinach lekarz został znaleziony nieprzytomny, a wokół niego znajdowały się igły z opioidami.

Pacjent przyznał, że od operacji w 2017 roku nieustannie męczą go koszmary. Mężczyzna pozwał również całe Centrum Medyczne UC San Diego, w którym przeprowadzono operację, a także kilku członków personelu, którzy mieli tuszować sprawę.

REKLAMA

Mężczyzna potrzebował operacji na skutek wielu lat pracy na łodziach rybackich i obciążeń, jakimi był poddany. Zabieg przeprowadzony w 2017 roku mu nie pomógł, a jakby tego było mało, pogorszył jego stan fizyczny i psychiczny.

Prawnik Dalo zaznaczył, że szpitalowi grozi kara za tuszowanie faktu, że Hay był uzależniony. Według Iredale’a, w czasie nawrotu swojej choroby, anestezjolog opiekował się około 800 pacjentami.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA