Tylko w pierwszym tygodniu września zanotowano 25 tys. podejrzeń i zachorowań na grypę. Odnotowano również 3,7 tys. zakażeń koronawirusem, co stanowi jedynie kilka procent!

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, w pierwszym tygodniu września odnotowano 25 tys. przypadków i podejrzeń zachorowań na grypę. W tym samym czasie potwierdzono 3,7 tys. zakażeń koronawirusem.

25 tys. 239 zachorowań dotyczyło głównie dzieci – 7336 z nich dotyczyło dzieci do lat czterech, 4852 dzieci w przedziale 5-14 lat, 10 tys. 985 osób w wieku 15-64 lata oraz 2066 osób powyżej 65 roku życia. Do szpitali skierowano w pierwszym tygodniu września 103 osoby, głównie w związku z objawami z układu oddechowego. Nie było żadnych zgonów. Przypadków koronawirusa było 3754 przypadki, z czego w pierwszym tygodniu zmarło 85 zakażonych osób.

Należy pamiętać, że jesień to trudny czas, w którym musimy mierzyć się z chorobami, takimi jak grypa. W tym roku dołączył do listy COVID-19. Okazuje się jednak, że stanowi marginalną część zakażeń. W związku z tym, eksperci radzą aby zaszczepić się na grypę. Szczepienia na koronawirusa niestety jeszcze nie ma.
autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna