Wiele osób, które cierpią na dolegliwości bólowe, w końcu będą mogły wrócić na rehabilitację. 4 maja ośrodki rehabilitacji leczniczej zostaną otwarte, po kilkutygodniowej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa.

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej ogłosił, że 4 maja zostaną wznowione zabiegi w ramach rehabilitacji leczniczej. Te ośrodki były zamknięte przez około miesiąc. Ostatniego dnia marca rząd wprowadził zakaz udzielania świadczeń opieki zdrowotnej z zakresu rehabilitacji leczniczej. Wyjątkiem były przypadki, w których zaprzestanie rehabilitacji groziło poważnym pogorszeniem stanu zdrowia. W końcu od 4 maja ma się to zmienić. Poluzowanie nie dotyczy jednak gabinetów masażu, które nadal pozostaną zamknięte.

Jak będzie wyglądała rehabilitacja w nowych okolicznościach? Jak informuje gazetaprawna.pl pacjenci i fizjoterapeuci będą musieli przestrzegać szereg obostrzeń sanitarnych. Chodzi głownie o wietrzenie nieklimatyzowanych pomieszczeń, podzielenie zmian pracy, nieangażowanie w bezpośredni kontakt z klientem osób powyżej 60.r.ż oraz przewlekle chorych, ograniczenie poruszania się pacjentów po gabinecie, obowiązkowe noszenie maseczek przez pacjentów, zakaz używania telefonów komórkowych w trakcie zabiegów, dezynfekcja stanowiska.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna