Odkryto nowy lek na raka! Preparat powoduje samoistne zjadanie nowotworu

„Nature Biomedical Engineering” to prestiżowe brytyjskie czasopismo przeznaczone między innymi dla badaczy, klinicystów, które publikuje najważniejsze informacje ze świata o badaniach, eksperymentach, próbach. Pismo o zdrowiu człowieka oraz o najważniejszych innowacjach w tym obrębie poinformowało, że amerykańscy naukowcy są w trakcie odkrywania nowego leku na raka. Lek będzie miał za zadanie pobudzać układ immunologiczny do samoistnego niszczenia komórek nowotworowych.

   

Za pracami nad odkryciem leku na raka stoją naukowcy z University of Massachusetts Amherst oraz Harvard Medical School, którzy w swoich pracach wykorzystali najnowsze osiągnięcia medyczne z dziedziny immunoterapii. Lek ma pobudzać układ immunologiczny do pracy tak, że „będzie zjadać” on komórki nowotworowe. Jak można przeczytać w piśmie „Nature Biomedical Engineering”, lek przynosi pozytywne rezultaty w leczeniu złośliwego raka skóry oraz piersi.

Powstały preparat został przetestowany na myszach laboratoryjnych, jednak bardzo satysfakcjonujące i zaskakujące wyniki pozwolą za kilka lat na kontynuowanie testu na ludziach. Naukowcy posiadają licencję, która pozwala i przyśpiesza ten proces.

   

Pomimo że w XXI wieku medycyna jest tak bardzo rozwinięta, to w dalszym ciągu nie ma skutecznego lekarstwa na raka i często walka z nim kończy się śmiercią.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News