Odkurzacz
fot. pxhere.com

Regularne odkurzanie mieszkania nie jest ani czasochłonną, ani też niezwykle męczącą czynnością. Jednak rzadko kiedy zwracamy uwagę na to, że podczas rutynowego odkurzania nie docieramy do wszystkich zakamarków naszego mieszkania. Mowa tutaj o szczelinach pomiędzy listwami, a ścianami, miejscami pod drzwiami wejściowymi i w okolicy zawiasów czy nawet szparami między deskami na podłodze.

Koniecznie sprawdź ten sposób

Kurz pozostający w takich miejscach nie tylko psuje estetykę, ale i może powodować problemy zdrowotne np. u osób cierpiących na alergię. Jak zatem usunąć go szybko i łatwo?

Okazuje się, że wystarczy tylko jedna rzecz, aby z powodzeniem odkurzyć wszystkie szpary w naszym mieszkaniu. Mowa tutaj o rolce od papieru toaletowego! Wystarczy, że nałożysz ją na rurę od odkurzacza, a w mig pozbędziesz się kurzu ze wszystkich zakamarków Twojego mieszkania.

Dotrzemy w najdalsze zagłębienia

Jeśli potrzebujemy nieco dłuższej, elastycznej końcówki do wyczyszczenia głębszych szpar, to z pomocą przychodzą nam słomki. Duży pęk słomek łączymy przy pomocy taśmy klejącej, a następnie umieszczamy w ukośnej końcówce od rury odkurzacza i gotowe. Teraz możemy dotrzeć we wszystkie głębokie szczeliny.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę