REKLAMA

samochód z szybami pokrytymi szronem
fot. Pixabay

Za chwilę ruszasz w trasę i w myślisz już o porannych korkach, a tu taka niespodzianka. Szyby w aucie pokrył szron. Nie pozostaje więc nic innego, jak sięgnąć po skrobaczkę i usunąć bryłki lodu. Niestety to zajmie trochę czasu, więc na pewno spóźnisz się do pracy. Czy istnieje jakiś ratunek w takiej sytuacji? Metoda, którą zaraz poznasz, nigdy nie zawodzi.

REKLAMA

Czego nie robić z pokrytymi lodem szybami?

Każdy kierowca musi wiedzieć, że jazda samochodem z zamrożonymi szybami jest niedozwolona. Zeskrobanie niewielkiego obszaru, aby tylko widzieć drogę, jest niewystarczające. Wówczas służby mogą wlepić ci mandat w wysokości 3 000 złotych. Jaki jest sposób na szadź?

Polewanie szyb ciepłą wodą wcale nie jest dobrym rozwiązaniem. Można w ten sposób uszkodzić szkło. Istnieje dużo lepszy patent – użycie odmrażacza domowej roboty.

REKLAMA

Jak zrobić odmrażacz do szyb?

Domowy detergent zrobisz z zaledwie 4 składników. Niewykluczone, że masz je domu. Potraktowanie szyb odmrażaczem to efektywna metoda, dzięki której już nigdy nie spóźnisz się do pracy.

W pojemniku ze spryskiwaczem połącz 60 ml spirytusu salicylowego, 30 ml płynu do naczyń, 60 ml octu i 1 litr wody. Wszystko dokładnie wymieszaj i gotowe. Podczas stosowania preparatu powinieneś mieć też w zanadrzu suchą ściereczkę. Na początku nanieś mieszankę na szkło i odczekaj kilka sekund, aby szron trochę się rozpuścił. Teraz zwinnie przetrzyj całą powierzchnię i możesz już wsiadać do auta. Jakie są inne sposoby oszronione szyby o poranku?

REKLAMA

Zabezpiecz szyby odpowiednio wcześniej

O szybach pomyśl już wieczorem, a rano nie będziesz musiał używać ani skrobaczki, ani domowego odmrażacza. Gdy wrócisz z pracy, to pokryj przednią szybę matą antyszronową (najtańsze kosztują około kilkunastu złotych). Jeśli jej nie masz, to weź jakikolwiek koc. On także zabezpieczy szybę przed szronem.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA