Ogórki zasilam kuchenną przyprawą. Latem mam huczne zbiory

przyprawy i ogórki
fot. Pixabay

Jeśli wielokrotnie siałeś ogórki, dobrze wiesz, że nie są zbyt wymagające i potrafią dać w miarę satysfakcjonujące plony. Najważniejsze, by zapewnić im zasadową glebę, bo taką właśnie preferują. A w polskich ogrodach przeważnie ziemie są dość kwaśne, więc tworzy się spory problem. Na szczęście można temu zaradzić. Niewielka ilość swojskiego nawozu udoskonali grunt, dzięki czemu uprawa ogórków będzie się opłacać. Odżywka ma prosty skład, jest niedroga i działa profesjonalnie.

REKLAMA

Kluczowe zasady pielęgnacji ogórków

Warzywa najlepiej rosną na ciepłych i słonecznych stanowiskach, ale ostre słońce nie służy ich liściom. Warto je osłonić, aby nie zostały poparzone i nie zmarniały. Na przełomie wiosny i lata regularne podlewanie jest na wagę złota. Już wiesz, że rośliny lubią podłoże zasadowe i w takim będą najprędzej rosły. Niestety wiele osób ma w swoich ogrodach kwaśne gleby, a w takim wypadku należałoby je zręcznie zmodyfikować. Pytanie, jak?

Wystarczy sięgnąć po dobry nawóz. W domowym zaciszu zrobisz odżywkę lepszą niż ze sklepu ogrodniczego. W dodatku prawie nic za nią nie zapłacisz, a efekty będą widoczne gołym okiem.

REKLAMA

Jak zmobilizować ogórki do wzrostu. Zasil je domową odżywką

Ekologiczne odżywki mają wiele korzyści. Są przystępne cenowo, bezpieczne dla środowiska i potrafią zdziałać cuda. Smak ogórków nie ulegnie zmianie, a ty nic nie stracisz, tylko zyskasz gigantyczne plony. Domową odżywką przyrządzisz z kurkumy, sody oczyszczonej i wody. Najpierw wlej do sporego pojemnika 500 ml przefiltrowanej wody, wsyp do niej 1 łyżeczkę kurkumy i 1 łyżkę sody, zamieszaj i odłóż na 2 godziny. Później rozrzedź preparat 2 litrami przefiltrowanej wody i podlewaj swoje uprawy. Zabieg przeprowadzaj co 14 dni.