Pelargonie
YouTube | Home Gardening

Wiele osób decyduje się na zasadzenie w swoim ogrodzie lub też na balkonie pelargonii. Kwiaty te są powszechnie uznawane za bardzo łatwe w hodowli i niezwykle piękne. Co ważne, pelargonie świetnie radzą sobie w wysokich temperaturach, z którymi teraz nieustannie musimy się zmagać. Warto jednak znać kilka zasad, które spowodują, że nasze rośliny będą piękne i zdrowe!

Jak podaje portal KobietaMag, pelargonie powinno się podlewać tylko wtedy, kiedy faktycznie ziemia w doniczce jest już sucha i ciepła. Jeśli wyczujemy, że ziemia w naszych kwiatach jest delikatnie wilgotna, lepiej odpuśćmy podlewanie.

Warto także pamiętać o tym, aby podlewać kwiaty tylko wtedy kiedy słońce nie zdążyło jeszcze pojawić się wysoko na horyzoncie lub też wtedy, kiedy już zbliża się ku zachodowi. Dzięki temu woda nie wyparuje z powierzchni ziemi i wniknie do korzeni.

W hodowaniu pelargonii niezwykle ważny jest także dobór odpowiedniej gleby. Istotne dla pelargonii jest zapewnienie odpowiedniego drenażu ziemi i dość dobrej porowatości. Dzięki temu woda oraz składniki pokarmowe będą miały łatwy dostęp do korzeni, co zapewni naszej roślinie odpowiednie nawodnienie i odżywienie.

Kolejnym ważnym aspektem jest także zapewnienie roślinie odpowiedniej ilości nawozów. Kiedy panuje upał zdecydowanie bardziej rozsądnym wyjściem jest nawożenie rośliny dwukrotnie w ciągu tygodnia, dzieląc tygodniową dawkę na pół.

Jak wspomniano wcześniej, pelargonie dość dobrze radzą sobie z wysokimi temperaturami. Jednak jeśli upały trwają kolejny dzień, można pomyśleć o tym, aby przenieść pelargonie w cień.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę