Ogrodnicy w Hiszpanii zwalczają tak mech. Trawnik pięknieje w oczach

trawnik
fot. screen Youtube / @tematop / FORUMHOUSE

Każdy ogrodnik chciałby mieć gustowny i zdrowy trawnik. Jeśli pełno będzie na nim mleczy i dodatkowo obrośnie mchem, właściciel terenu nie będzie miał powodów do dumy. Jak pozbyć się paskudnych roślin z posesji? Poznaj rewolucyjną metodę hiszpańskich działkowców na walkę z chwastami i mchem na trawniku. Jest ekologiczna, tania i nieinwazyjna.

REKLAMA

Zastanawiasz się, w jaki sposób pozbyć się chwastów i mchu, które zawładnęły twoją działką? Co prawda możesz spróbować wytępić rośliny przy pomocy chemicznych środków, ale to metoda ostateczna, gdy nie znajdziesz innego wyjścia z sytuacji.

Na razie warto korzystać z naturalnych sposobów na okiełznanie zielska. Możliwe, że pokonasz je wapnem węglanowym bądź dolomitem (ziemią okrzemkową). Zabieg wapnowania zwiększa odczyn pH gleby, przez co minimalizuje rozrost mchu wśród źdźbeł trawy.

Kolejnym pogromcą mchu na trawniku jest popiół drzewny. Rozsyp go równo na murawie, a efekty będą w miarę zadowalające. Ponadto odpad wzbogaci grunt w składniki mineralne i wypędzi z działki niektóre szkodniki.

REKLAMA

Poznaj trend panujący wśród hiszpańskich działkowców

Na zachodzie popularnością cieszą się tzw. aktywatory gleby. Co to takiego? To preparaty, które mają w składzie naturalne produkty, np. krzemionkę, sproszkowaną skałę organiczną lub humus. Pozwalają one na modyfikację odczynu pH podłoża i urozmaicają go w cenne mikroelementy. Dodatkowo pozwalają lepiej użyźnić grunt. Powyższe składniki przyspieszają wzrost źdźbeł i przy okazji hamują rozrost mchu.

Czytaj też: Produkt z kuchni sprytnie usunął brud. Balustrada wygląda jak nowo kupiona

Podziel się: