cebulki tulipanów i tulipany
fot. Pixabay

Początek jesieni to czas, kiedy czynnie pielęgnujemy nasz ogród. Sadzimy nowe rośliny, a także przycinamy krzewy i drzewka. Dziś powiemy Wam, kiedy ogrodnicy zalecają sadzić tulipany, aby w przyszłym roku cudownie zakwitły.

Na co zwróć uwagę, kupując cebulki tulipanów?

Podczas zakupu cebulek, przyjrzyj się ich wyglądowi. Nie powinno być na nich żadnych uszkodzeń mechanicznych. Plamki też je dyskwalifikują. Sięgając po zdrowe cebulki masz gwarancję, że Twój ogród będzie najpiękniejszy w całej okolicy. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przyjrzyj się cebulkom i sprawdź, czy przypadkiem nie wyrastają z nich już nieduże łodyżki. Jeśli tak, to niestety masz materiał, który nie jest zdatny do sadzenia. Dlaczego? Prawdopodobnie zamarznie w sezonie zimowym. W trakcie zakupu kwiatów zafunduj sobie również koszyczki ażurowe. Są przeznaczone do sadzenia cebulek, a przy tym kosztują niewiele. Ochronią cebulki tulipanów przed szkodnikami i poprawią przepływ wody.

Odpowiedni moment na sadzenie tulipanów

Najpierw właściwie przygotuj grunt. Cebulki posadź na słonecznym i zabezpieczonym przed wiatrem stanowisku. Ziemia pod uprawę tulipanów powinna być mało wilgotna, próchnicza i o neutralnym pH. Zanim posadzisz cebulki możesz połączyć ziemię z odrobiną torfu odkwaszonego lub kompostu. Dzięki temu zaopatrzysz sadzonki w multum składników pokarmowych.

Przyszedł czas na sadzenie cebulek. Wsadź je do gleby na głębokość mniej więcej 10 cm. Zachowaj też jednakowe, wzajemne odstępy. Tę czynność najlepiej wykonaj po połowie września. Czas na sadzenie zwykle kończy się w październiku, jeśli oczywiście nie ma krótkotrwałych przymrozków.

Nie warto więc zwlekać z sadzeniem. Gdy cebulki znajdą się w glebie, to od razu możesz je podlać. Nie zapomnij ochronić ich przed mrozem. Okryj grunt słomą, korą, albo powłoką kompostu. W ten sposób rośliny na wiosnę pięknie wyrosną, a ogród Twój stanie się kolorowy.

Czytaj też: Oleandry będą kwitły aż do późnej jesieni. Rozsyp pod nimi ten kuchenny odpad


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę