Poszukiwane kobiety
Małopolska Policja

Krakowska policja wystosowała apel w sprawie poszukiwania dwóch młodych oszustek, które przyszły do mieszkania starszego mężczyzny i poprosiły go o pomoc. Senior wpuścił je do środka, po czym został okradziony.

Sytuacja wydarzyła się 10 maja w Krakowie. Policjanci ustalili, że w godzinach popołudniowych dwie młode kobiety, z którymi był 3-letni chłopiec odwiedziły starszego mężczyznę w jego mieszkaniu w dzielnicy Krowodrza.

Senior najwyraźniej był podatną ofiarą. Opowiedziały mu przekonująco brzmiącą historię swojego życia – stwierdziły, że zostały wyrzucone z domu i potrzebują pomocy. Mężczyzna niestety uwierzył w tę historię.

Po wejściu do mieszkania, jedna z kobiet zapytała o możliwość skorzystania z toalety, podczas gdy druga poprosiła o szklankę wody. Okazało się, że właśnie w taki sposób planują wcielić swój niecny plan w życie.

– Gdy mężczyzna wyszedł do kuchni, jedna z kobiet, wykorzystując nieuwagę seniora, ukradła z jego portfela pieniądze w kwocie ponad 2000 złotych – podaje zespół prasowy krakowskiej policji. Kobiety są obecnie poszukiwane, a mundurowi proszą o pomoc w ustaleniu ich tożsamości.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę