rosja ukraina
fot. Hargi23 | Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

Prokurator generalna Ukrainy Iryna Wenediktowa przekazała szokujące informacje na temat zbrodni, której dopuścił się rosyjski żołnierz w obwodzie kijowskim. Sprawca zabił nieuzbrojonego cywila, a następnie wraz z drugim żołnierzem zgwałcił jego żonę.

Prokurator generalna Ukrainy Iryna Wenediktowa ogłosiła, że praktycznie każdego dnia władze otrzymują informacje na temat kolejnych przestępstw seksualnych, których dopuścili się rosyjscy żołnierze. Do jednej z takich sytuacji doszło w obwodzie kijowskim.

Pijany żołnierz włamał się do domu w okolicach Browarów, po czym zastrzelił nieuzbrojonego właściciela. Następnie sprawca wraz ze swoim kompanem wielokrotnie zgwałcili żonę zamordowanego, grozili jej przemocą i bronią. Grozili ponadto małemu dziecku.

Ukraińscy śledczy rozpoczęli już dochodzenie w tej sprawie. Żołnierz został zidentyfikowany i jest poszukiwany, a do sądu trafił już akt oskarżenia. To pierwszy rosyjski żołnierz, który został formalnie oskarżony o gwałt od początku inwazji na Ukrainę.

„Znajdziemy każdego złoczyńcę i sprawimy, by odpowiedział z całą surowością prawa” – podkreśliła prokurator generalna Ukrainy Iryna Wenediktowa.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę