REKLAMA

Okulary przeciwsłoneczne
YouTube | Carl Murawski

Latem praktycznie nieustannie nosimy okulary przeciwsłoneczne. Niestety, często zauważamy na nich rysy, które powstały w wyniku upadku czy też po prostu, codziennego użytkowania. Oglądanie obrazu zza porysowanych szkieł nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń, a według niektórych okulistów może mieć nawet wpływ na pogorszenie naszego wzroku. Warto zatem szybko naprawić problem i usunąć uporczywe rysy ze szkła!

REKLAMA

Skuteczne sposoby na usunięcie rys!

Jak podaje portal Kobieta Mag, jednym ze skutecznych sposobów, który pomoże nam usunąć rysy z naszych szkieł jest skorzystanie z wosku do polerowania karoserii samochodu. Odrobinkę wosku nakładamy na miękką ściereczką i delikatnie, okrężnymi ruchami wcieramy w porysowane szkła. Takie polerowanie powinniśmy przeprowadzać przynajmniej raz na tydzień!

Pasta do zębów może nam pomóc!

Co ciekawe, w usunięciu rys ze szkieł może przydać się także pasta do mycia zębów. Warto jednak zaznaczyć, że do takich czynności nie nadają się pasty wybielające i takie, których ścieralność wynosi więcej niż 70 RDA. Jeśli dysponujemy taką pastą do jej niewielką ilość nakładamy na szkła, a następnie dokładnie polerujemy. Po około 3 minutach spłukujemy pozostałości pasty przy użyciu zimnej wody i pozostawiamy do wyschnięcia. Ważne jest, aby nie wycierać szkieł!

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA