Olbrzymia kara za nieopłacony abonament RTV. Ogromna kwota grzywny

Telewizor
Fot. Pixabay.com

Brak opłacania abonamentu RTV może mieć poważne skutki, wśród których można wymienić postępowanie egzekucyjne i duże zaległości. Rekordzistą okazał się mieszkaniec województwa pomorskiego, który w ubiegłym roku musiał zapłacić 187 tys. złotych.

REKLAMA

Każdy posiadacz odbiornika telewizyjnego lub radiofonicznego musi go zarejestrować w ciągu 14 dni od momentu zakupu. Nie wszyscy mogą jednak wiedzieć, że Poczta Polska zatrudnia specjalnych kontrolerów, których zadaniem jest egzekwowanie tego obowiązku.

W niektórych przypadkach lekceważenie tego działania może wiązać się z dużymi stratami finansowymi, o czym przekonał się pewien mieszkaniec województwa pomorskiego. Dopiero teraz wyszło na jaw, jaką karę musiał przyjąć za zaniechanie tego obowiązku.

Kosmiczna kara za brak opłaty abonamentu RTV

Z cytowanych przez serwis Interia Biznes danych na temat kwot ściąganych w ramach postępowań egzekucyjnych, rekord padł w województwie pomorskim. jeden z tamtejszych użytkowników odbiornika telewizyjnego lub radiofonicznego musiał zapłacić aż 187 tysięcy złotych.

REKLAMA

– W przypadku podmiotów, które w związku z prowadzoną działalnością posiadają wiele odbiorników radiowych lub telewizyjnych, a opłata nie była płacona przez długi okres, zaległości z tego tytułu mogą być znaczące – przekazał resort finansów Interii.

Podziel się: