Karetka
YouTube | STOP CHAM

Przez jedno ze skrzyżowań w Katowicach mknęła karetka pogotowia. Wszyscy uczestnicy ruchu ustąpili jej miejsca, z wyjątkiem pewnej kobiety, która tuż przed jej maską weszła na przejście dla pieszych. Do sieci trafiło nagranie z tego zdarzenia.

Sytuacja wydarzyła się w pobliżu ulic Bronowskiej i Kościuszki w Katowicach, a nagranie z wideorejestratora zostało opublikowane na kanale STOP CHAM. Trudno uwierzyć w to, co zrobiła pewna kobieta.

– Karetka na sygnale, skrzyżowanie i przejście dla pieszych. Zielone światło dla pieszych. Wszyscy przepuszczają karetkę jadącą alarmowo. Poza jedną panią, która była tak zajęta rozmową (miała też słuchawki na uszach), że najprawdopodobniej nie zauważyła ambulansu – czytamy w opisie krótkiego filmu.

– Piesza nie spojrzała nawet w stronę pędzącej karetki pogotowia, mimo że kierowca w ostatniej chwili wyhamował, unikając potrącenia kobiety. Na nagraniu słychać głośne sygnały dźwiękowe. – Nie wierzę w to. Normalnie, nie wierzę – rzucił tuż po minięciu nieodpowiedzialnej osoby kierowca ambulansu.

Niewiele brakowało, aby doszło do tragedii z winy kobiety. Nawet zachowując szczególną ostrożność, kierowca karetki pogotowia mógł nie zdążyć z wyhamowaniem uprzywilejowanego pojazdu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę