Oparzenia słoneczne

Oparzenia słoneczne to najczęstszy problem w upalne dni. Kiedy mamy lato w pełni, każdy z nas pragnie mieć piękną opaleniznę. Czasem zapominamy o stosowaniu odpowiednich kremów z SPF i dochodzi do poparzenia słonecznego. Poznaj najlepsze domowe sposoby, które przyniosą ulgę!

Niestety zdarza się, że wystawiamy swoje ciała na zbyt długie działanie promieni słonecznych i skóra staje się zaczerwieniona, piekąca. Oparzenia słoneczne sprawiają ból, dlatego często szukamy sposobu na jego uśmierzenie. Przedstawiamy 4 skuteczne i domowe sposoby, które działają za każdym razem.

Oparzenia słoneczne – 4 domowe i najbardziej skuteczne sposoby 

Oparzenia słoneczne

Żeby oparzenia słoneczne przestały nam dokuczać potrzebujemy kilku rzeczy. Wszystkie te produkty w domu ma na pewno każdy z nas.

Zimny kompres

To najprostszy ze sposobów na oparzenia słoneczne . Wystarczy ręcznik lub gazę namoczyć w zimnej wodzie, a następnie położyć na zaczerwienioną skórę. Chłód uśmierza ból.

Jogurt

To kolejny szybki sposób na pomoc w bólu. Świetnie zastąpi on kosmetyki po opalaniu. Wystarczy delikatnie rozsmarować go na oparzeniu i poczekać, aż się wchłonie. To fantastyczny sposób na zaczerwienioną i obolałą skórę.

Ogórek

Warzywo to nie tylko świetnie redukuje obrzęki oraz ma również właściwości chłodzące i przeciwbólowe. Idealnie sprawdzi się przy dolegliwościach przy oparzeniu słonecznym. Przygotuj ogórki. Schłodź je w lodówce. Następnym krokiem jest zblendowanie zimnych ogórków na jednolitą masę. To wyjątkowa maseczka na poparzenia słoneczne. Ten sposób możesz wykorzystać na całe ciało, również twarz.

Ziemniaki

Łatwo dostępne ziemniaki mają wiele zastosowań. Można ich użyć na podrażnienia naskórka, ukąszenia oraz oparzenia słoneczne. Potrzebny jest sok albo plasterki ziemniaków. Dużo wartościowego soku uzyskasz gdy zetrzesz 2 ziemniaki na tarce i wycisniesz z nich cały płyn. Następnie w uzyskanym płynie zamaczaj płatki kosmetyczne lub gazę, a później przyłóż je do oparzenia. 

Powodzenia!


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę