Orzeźwiające drinki z lemoniadą na upalny wieczór! Przepis na radlera!

Masz ochotę zrelaksować się wieczorem po upalnym dniu? Warto spróbować orzeźwiających drinków z lemoniadą. Gaszą pragnienie i relaksują po ciężkim dniu.

Domową lemoniadę można przygotować z cytryn w klasycznym wydaniu, z arbuza, lub z malinami. W zasadzie panuje tu dowolność, należy zmieszać ulubione owoce z cukrem zalać niegazowaną lub gazowaną wodą i gotowe. Jak informuje redakcja gazeta.pl lemoniada to także doskonała baza do orzeźwiających napojów alkoholowych.

Czytaj także:  Jak usunąć plamy na rękach po orzechach?

Zazwyczaj w upalne dni najczęściej chłodzimy się, pijąc coś zimnego, na przykład lemoniadę. Dlatego idealnym sposobem na drinki w upalne wieczory, są te z lemoniadą. Jak je przyrządzić? Można przygotować np. radlera. Należy wymieszać piwo z lemoniadą w proporcji jeden do jednego i gotowe! Podczas mieszania należy zwrócić uwagę, aby piwo się nie spieniło. Na końcu należy dodać kostki lodu i gotowe.

Czytaj także:  Jak często myć lodówkę i w jaki sposób?

Można również przygotować drink o wakacyjnej nazwie Zachód Słońca. Do wysokiej szklanki trzeba wrzucić kilka kostek lodu, wlać 40 ml wódki, 200 ml soku pomarańczowego i zmieszać. Potem powoli wlać syrop malinowy (ok. 30 ml) i poczekać, aż opadnie na dno. Na końcu uzupełnić składniki schłodzoną lemoniadą.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.