Masz ochotę zrelaksować się wieczorem po upalnym dniu? Warto spróbować orzeźwiających drinków z lemoniadą. Gaszą pragnienie i relaksują po ciężkim dniu.

Domową lemoniadę można przygotować z cytryn w klasycznym wydaniu, z arbuza, lub z malinami. W zasadzie panuje tu dowolność, należy zmieszać ulubione owoce z cukrem zalać niegazowaną lub gazowaną wodą i gotowe. Jak informuje redakcja gazeta.pl lemoniada to także doskonała baza do orzeźwiających napojów alkoholowych.

Zazwyczaj w upalne dni najczęściej chłodzimy się, pijąc coś zimnego, na przykład lemoniadę. Dlatego idealnym sposobem na drinki w upalne wieczory, są te z lemoniadą. Jak je przyrządzić? Można przygotować np. radlera. Należy wymieszać piwo z lemoniadą w proporcji jeden do jednego i gotowe! Podczas mieszania należy zwrócić uwagę, aby piwo się nie spieniło. Na końcu należy dodać kostki lodu i gotowe.

Można również przygotować drink o wakacyjnej nazwie Zachód Słońca. Do wysokiej szklanki trzeba wrzucić kilka kostek lodu, wlać 40 ml wódki, 200 ml soku pomarańczowego i zmieszać. Potem powoli wlać syrop malinowy (ok. 30 ml) i poczekać, aż opadnie na dno. Na końcu uzupełnić składniki schłodzoną lemoniadą.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna