Telegram | Валентин Резніченко

W nocy doszło do ostrzału obwodu dniepropietrowskiego, w wyniku którego jeden z pocisków trafił w budynek spółki, która zajmuje się infrastrukturą energetyczną. Ranna została co najmniej jedna osoba.

Do zdarzenia doszło w nocy z 26 na 27 kwietnia. Pod ostrzałem znalazło się miasto Zełenodolśk oraz wsie Mariańskie i Wielka Kostromka w rejonie Krzywego Rogu w obwodzie dniepropietrowskim. Jeden z pocisków trafił w obiekt, który należy do firmy energetycznej.

– Noc była niespokojna. Okupanci ostrzeliwali pociskami artyleryjskimi społeczność Zełenodolśka. Uderzyli w firmę zajmującą się infrastrukturą energetyczną – napisał w środę nad ranem Walentyn Rezniczenko, szef Dniepropietrowskiej Obwodowej Administracji Państwowej.

Rezniczenko nie podał nazwy ani lokalizacji obiektu, ale za to udostępnił nagranie ukazujące pożar. W wyniku uderzenia doszło do wycieku ropy naftowej, z którym strażacy radzili sobie przez kilka godzin.

Szef władz obwodu poinformował również, że w wyniku ostrzału obrażenia odniosła jedna osoba, którą przetransportowano do szpitala. Na szczęście życiu mężczyzny nie grozi żadne niebezpieczeństwo.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę