Najśmieszniejszy kawał świata
fot. Twitter

Jak podaje portal „o2” – naukowcy wytypowali najzabawniejszy kawał świata. Eksperci „od żartów” podkreślili, że atrakcyjność dowcipu opiera się o jego uniwersalność – rozśmieszył największą grupę osób. Ale czy rozśmieszy każdego? Można przekonać się o tym samemu – kawał został wklejony poniżej.

Być może brzmi to jak… żart, ale badania nad najśmieszniejszym dowcipem rozpoczęły się 20 lat temu i było w nie zaangażowane ponad 1,5 miliona ludzi z całego świata! Wyniki analizował cały zespół naukowców – w tym jeden z doktoratem.

Specjaliści przeanalizowali ponad 40 tysięcy żartów, zanim znaleźli ten jeden, który przypadł do gustu największej liczbie osób. Badanie przeprowadzono na stronie LaughLab.

Oto najśmieszniejszy kawał na świecie! A może… najśmieszniejszy suchar?

„Dwóch myśliwych poszło do lasu. Nagle jeden z nich padł jak długi. Wydaje się, że nie oddycha, a jego oczy są zaszklone. Drugi mężczyzna wyciąga telefon i dzwoni na pogotowie. Z przejęciem mówi do słuchaki: 'Mój przyjaciel nie żyje! Co mam zrobić?’. Operator w słuchawce odpowiada: 'Prosze się uspokoić, pomogę’. A następnie dodaje: 'Najpierw upewnijmy się, czy faktycznie nie żyje’. Zapada cisza, potem słychać strzał. Następnie dzwoniący pyta: ‘Ok, co teraz?’” – brzmi dowcip, który rozśmieszył najwięcej osób.

Dr Richard Wiseman przyznał, że wiele dowcipów otrzymało wyższe oceny, niż powyższy kawał. Ten jednak był najbardziej uniwersalny i przypadł do gustu największej liczbie osób. „Wiele z nadesłanych dowcipów otrzymało wyższe oceny [niż ten żart – przyp.red.] od pewnych grup ludzi, ale ten miał naprawdę uniwersalny urok” – przyznał. Naukowcom zależało, aby króla wśród dowcipów ustanowić jeszcze przed Międzynarodowym Dniem Żartu, który przypadł 1 lipca.

„Ponadto uważamy, że żarty są zabawne z wielu różnych powodów. Czasami sprawiają, że czujemy się lepsi od innych, zmniejszają emocjonalny wpływ sytuacji wywołujących niepokój lub zaskakują nas z powodu jakiejś niezgodności. Żart myśliwych zawierał wszystkie trzy elementy” – dodał ekspert, cytowany przez „o2”.

Znalezienie kawału trwało ponad 20 lat! Dr Wiseman z University of Hertfordshire założył stronę LaughLab w 2001 roku.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę