Fot.Facebook.com/KrystPawlowicz

Krystyna Pawłowicz po krótkiej przerwie powróciła do aktywności na swoim profilu na Twitterze. Tym razem postanowiła w emocjonalny sposób odnieść się do wypowiedzi rzeczniczki Białego Domu w sprawie wysyłania samolotów na Ukrainę.

Wiele krajów świata podjęło decyzję o nałożeniu sankcji na Rosję za inwazję na Ukrainę. Dodatkowo niektóre nacje zdecydowały się przekazać na rzecz ukraińskich wojsk broń i sprzęt militarny.

Udział w pomocy ma również Polska. Poza zmasowaną pomocą humanitarną rząd przekazał również artykuły militarne. Były nimi między innymi kamizelki kuloodporne. Od jakiegoś czasu mówi się również o przekazaniu na rzecz Ukrainy samolotów bojowych MiG-29, od czego polski rząd jednak się odcina.

Kwestie dostarczenia samolotów poruszana jest od kilku dni, a do tego stała się przedmiotem dyskusji polityków. Rzecznik Białego Domu zapewniła, że decyzja w tej sprawie należy do Polski. Jej wypowiedź nie spodobała się jednak Krystynie Pawłowicz.

„Nieeeeeeeeeeeee…” – krótko odpowiedziała posłanka. „Amerykanie nam oddają decyzję o dołączeniu do wojny? Czy to aby nie trochę dziwne?” – zagaił jeden z internautów. „Prawda” – odparła sędzia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę