Jeszcze nie tak dawno mogliśmy podziwiać różową pełnię księżyca. Wkrótce będziemy świadkami, kolejnej wyjątkowej pełni – tym razem nazywa się ona Kwiatową Pełnia Księżyca. Jest widoczna tylko raz w roku, dlatego warto być uważnym, aby jej nie przegapić!

Już 7 maja wieczorem będziemy mogli podziwiać niezwykłe zjawisko – „superksiężyc”. Kwiatowa Pełnia Księżyca, kiedyś zapowiadała rodzącą się do życia przyrodę i wyznaczała rolnikom okres upraw. Takie opowieści przeszły do historii, ale nadal co roku można obserwować to wyjątkowe majowe zjawisko.

Jak informuje redakcja chillizet, pełnia Księżyca występuje mniej więcej co 29,5 dnia. Różowa Pełnia Księżyca miała miejsce na początku kwietnia. Już 7 maja będziemy oglądać kolejną wyjątkową pełnię – kwiatową. Skąd taka nazwa? W maju przyroda budzi się do życia i rozkwitają kwiaty, dlatego dawno temu uznano, że taka nazwa będzie odpowiednia.

Kwiatowa Pełnia Księżyca nazywana jest również inaczej. Niektórzy nazywają ją Pełnią Mleczną, Pełnią Zajęczą lub Pełnią Sadzenia Kukurydzy. W tym roku czekają nas jeszcze inne wyjątkowe pełnie Księżyca. W czerwcu – Pełnia Truskawkowego Księżyca, w lipcu – Pełnia Koźlego Księżyca, w sierpniu – Pełnia Księżyca Jesiotrów, we wrześniu – Pełnia Księżyca Plonów, w październiku – Pełnia Księżyca Myśliwych, w listopadzie – Pełnia Bobrzego Księżyca a w grudniu – Pełnia Zimnego Księżyca.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę