REKLAMA

pralka
fot. Pexels

Każdy chciałby, aby jego ciuchy po ubraniu zawsze przyjemnie pachniały. W sklepach można kupić specjalne preparaty do płukana, które nie należą do najtańszych, a w dodatku nie wszystkie zapachy się nam podobają. Tymczasem doskonałe perfumy do prania stworzysz własnoręcznie w domu i to z kilku produktów! Koniecznie sprawdź instrukcję przygotowania.

REKLAMA

Jeśli marzysz o tym, by bluzki czy spodnie fantastycznie pachniały, to niekoniecznie musisz kupować płyn do prania w sklepie. Spróbuj sam zrobić jego tańszy i skuteczniejszy zamiennik. Domowy specyfik dodawaj do pralki podczas każdego prania.
Zaopatrz się w 3 kostki mydła o ulubionym aromacie (idealne będą mydła, które mają w swoim składzie olej kokosowy), 4 filiżanki sody oczyszczonej, 1 łyżkę wody oraz 10 kropel dowolnego olejku eterycznego. Na początku rozdrobnij mydło na tarce i do kawałeczków dodaj resztę komponentów. Wszystko dokładnie zamieszaj i przełóż do pojemnika z zakrętką.

Jak używać domowych perfum do prania?

Do załadowanego bębna wsyp około 3 łyżki środka i ustaw klasyczny cykl piorący. Mieszankę możesz łączyć z pozostałymi środkami chemicznymi do prania. Odzież będzie uwalniać przyjemne nuty zapachowe przez wiele godzin. Jeśli dodatkowo dodasz do perfum odrobinę olejków ziołowych, to z dala od szafy będą trzymały się też mole odzieżowe.

REKLAMA

Domowy środek sprawdzi się również w roli odplamiacza

Kolejna podobna emulsja dodatkowo pozwala utrzymywać czarujący aromat na ciuchach. Składa się mniejszej ilości produktów, więc przyrządzisz ją sprawniej. Na początku wsyp do naczynia 1/2 kubka sody oczyszczonej, dodaj 1 kubek soli morskiej i około 10-15 kropel ulubionego olejku eterycznego. Mieszaninę przenieś do sporego, szczelnego pojemnika, aby ochronić ją przed wilgocią.

Jak dawkować odplamiacz?

Przeznacz 2 łyżki substancji na pojedyncze pranie. Możesz ją stosować na zmianę z dowolnym płynem do płukania czy innym detergentem. Warto dodać, że sól to naturalnie wywabia plamy z materiałów. Wraz ze środkiem piorącym przynosi niewymierne korzyści.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA