Petru chce upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Co na to Kukiz?

Niezadowolenie społeczeństwa z decyzji partii rządzącej to świetna okazja dla opozycji, aby zadbać o wzrost jej poparcia w sondażach. Jednak dla Ryszarda Petru liczą się nie tylko rosnące słupki, ale także finanse Nowoczesnej, której jest przewodniczącym. Ideały ideałami, ale z czegoś partia musi żyć, zwłaszcza, że zmuszona jest funkcjonować bez subwencji z budżetu państwa.

   

Dlatego w piątek z konta partii rozesłano w świat maile pod górnolotnym tytułem „w obronie demokracji”. Czy zwolennicy Nowoczesnej mogli poczuć rozczarowanie po przeczytaniu listu? Wielkie słowa o wielkiej sprawie, a między nimi mało subtelna prośba o dofinansowanie działalności partii? Trochę rozczulić odbiorców maila troską o kraj, trochę postraszyć ich tym, co ich czeka i na koniec wyciągnąć rękę po kasę – taki był plan Nowoczesnej.

Prośba o wsparcie finansowe nie umknęła uwadze Pawłowa Kukiza. Oto jak komentuje prośbę Ryszarda Petru o wsparcie finansowe, po to, by Nowoczesna mogła walczyć o polską demokrację i bezpieczeństwo prawne obywateli:

   

– Rysiu, udostępniam Twoją prośbę bo wiem, że jak zdobędziesz władzę to frankowiczom pomożesz. Może poproś i Grześka, to coś dorzuci? A tak z ciekawości – czołg chcesz kupić czy F 16?

   

Szefowa klubu parlamentarnego Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer tłumaczy: – Aktualnie natężenie protestów jest większe, więc i większe nasze zaangażowanie. A to wiąże się z wyższymi wydatkami.

I kto by pomyślał, że tysiące ludzi wychodzą na ulicę gratis i bez wsparcia finansowego walczą o swoje przekonania, nie przeliczając swojego zaangażowania na złotówki.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News

One thought on “Petru chce upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Co na to Kukiz?

  • 25 lipca 2017 o 08:17
    Permalink

    To błąd Prezydenta… Teraz będą wszystko wetowac na ulicy… Bo mają efekt.,!

Komentarze są wyłączone.