Pierogi to jedno z ulubionych dań wielu Polaków. Nic dziwnego, są pysze, ciekawe i co najlepsze – można je podawać na różne sposoby. To samo ciasto można za każdym razem wypełniać czymś innym, np. mięsem, owocami, białym serem czy kapustą z grzybami. W każdej wersji smakuje rewelacyjnie. Od jakiegoś czasu sieć podbija bardzo interesujący farsz na pierogi.
Pierogi z farszem z ziemniaków i pieczarek to smaczna i sycąca potrawa dla wszystkich domowników. Ich tajemnicą jest oczywiście wyrazisty i bezbłędnie doprawiony farsz. Jednak odpowiednie wyrobienie ciasta też ma duże znaczenie. Niewykluczone, że to będą najlepsze pierogi jakie w życiu jadłeś. Koniecznie sprawdź, jak je zrobić.
Jeśli nie miałeś jeszcze okazji spróbować pierogów z nadzieniem ziemniaczano-pieczarkowym, to nie czekaj dłużej. Przygotuj je choćby na jutrzejszy obiad. Ich oryginalny smak zachwyci Twoje podniebienie od pierwszego kęsa. Podajemy prosty przepis.
Przepis na pierogi z farszem ziemniaczano-pieczarkowym
Składniki:
około 1 szklanki ciepłej wody
3 szklanki mąki pszennej (1 szkl. 250 ml) (przesianej)
około 1 łyżeczki soli
1/4 kostki masła
Farsz:
300 g pieczarek
0,5 kg ziemniaków
1 pęczek koperku
1 cebula
pieprz i sól
Sposób przygotowania:
Mąkę pszenną przesiej do większego naczynia, dodaj sól. Masło posiekaj i dorzuć do składników. Dodaj ciepłą wodę i zacznij zagniatać sprężyste, miękkie ciasto. Potem zawiń je w folię spożywczą, aby nie wysychało i zabierz się za przygotowanie farszu.
Ugotuj ziemniaki w osolonej wodzie. Na patelni rozgrzej tłuszcz i podsmaż cebulę, a potem dołóż pieczarki, dopraw farsz pieprzem, solą i smaż do czasu, aż grzyby się zarumienią, składniki czasami przemieszaj. Na koniec dorzuć świeżo posiekany koperek, mieszaj i trzymaj na gazie jeszcze przez moment. Zdejmij patelnię z ognia.
Kartofle przeciśnij przez praskę, dodaj do nich podsmażone pieczarki z dodatkami i całość dokładnie wymieszaj.
Ciasto rozwałkuj i wycinaj krążki. Na każdym z nich umieszczaj porcję nadzienia i lep pierogi. Tak działaj do czasu, aż skończą się składniki. Pierogi wrzucaj na osolony wrzątek. Gdy wypłyną na powierzchnię, gotuj je jeszcze przez kilka minut, a potem wyjmuj łyżką cedzakową i wykładaj na talerz. Smacznego.
Czytaj też: Puszyste naleśniki wg przepisu Okrasy. Podaj je ze specjalnym dodatkiem