Piesza potrącona przez jadącą na hulajnodze. Sprawa trafiła do sądu

Potrącenie
Facebook | Lubuska Policja

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło na jednej z ulic w Zielonej Górze. Kobieta jadąca na hulajnodze elektrycznej wjechała w pieszą, która przechodziła przez przejście. Sprawą zajęła się już policja.

REKLAMA

Do potrącenia doszło w ostatni poniedziałek w godzinach wieczornych na ulicy Wojska Polskiego w Zielonej Górze. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu. Widać na nagraniu moment, w którym piesza wchodziła na pasy, chcąc przejść przez ścieżkę rowerową.

Kobieta nie dostrzegła jednak, że w jej stronę nadjeżdża druga kobieta, która jechała na hulajnodze elektrycznej. Znajdowała się niej już zbyt blisko, aby zdążyć odpowiednio zareagować. W efekcie doszło do potrącenia.

Nagranie trafiło do mediów społecznościowych. Choć piesza miała pierwszeństwo, wtargnęła ona na pasy bez wcześniejszego sprawdzenia, czy nie grozi jej niebezpieczeństwo. Jadąca na hulajnodze nie miała czasu na reakcję.

REKLAMA

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy i sprawa trafiła do sądu. Póki co nie wiadomo, jaki będzie finał. Służby nie wskazały, po czyjej stronie jest wina. Sprawa jest rozwojowa.

Podziel się: