Orędownik tzw. dobrej zmiany i rządów PiS satyryk Jan Pietrzak w Telewizji Republika zaatakował marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego oraz Platformę Obywatelską. Powodem krytyki stały się prace Senatu nad ustawą o wyborach prezydenckich przygotowaną przez partię Jarosława Kaczyńskiego.

Pietrzak wpierw nazwał marszałka Senatu „typkiem”, po czym wyraził nadzieję, że po przegranych wyborach Platforma Obywatelska nie będzie już obecna w polskim życiu publicznym.

– Typki w rodzaju Grodzkiego to jest taki przypadek skrajny pewnej partyjki, która uważa się za liberalną – powiedział satyryk. – Z liberalizmem nie ma nic wspólnego, to jest partia złodziei, oszustów, krętaczy i zdrajców – charakteryzował partię Borysa Budki założyciel kabaretu „Pod Egidą”.

Według Pietrzaka jak ktoś w Platformie „nazwie się majestatem czy innym tytułem, to znaczy, że pogłębia jeszcze bardziej groteskowość tamtej partii”. – Mam nadzieję, że ona zniknie ze sceny politycznej po tych wyborach, które nadchodzą – podkreślił zwolennik PiS.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę