Sprawczyni wypadku
Fot. Lubelska Policja

Prokuratura Rejonowa w Krasnymstawie podjęła decyzję w sprawie 59-letniej Anny K., która pod wpływem alkoholu potrąciła autem rowerzystkę i jej 3-letniego syna. Kobieta nie będzie odpowiadać za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, a zabójstwo z zamiarem ewentualnym.

Do tragicznego zdarzenia doszło 28 maja tego roku na ulicy Kościuszki w Krasnymstawie. Jadąca toyotą 59-latka potrąciła kobietę i jej 3-letniego syna. Rowerzystka trafiła do szpitala w stanie krytycznym i niestety nie udało się jej uratować. Chłopiec również miał liczne obrażenia.

59-latka w momencie wypadku była totalnie pijana, a podczas badania była agresywna wobec policjanta. Wykazano, że w organizmie miała 2,5 promila alkoholu. Chwilę przed tragedią zdemolowała kilka aut na parkingu i doprowadziła do kolizji.

Rejonowa w Krasnymstawie zdecydowała o zmianie zarzutów dla Anny K. Śledczy ustalili, że po spowodowaniu wypadku 59-latka podbiegła do dziecka i szarpała je za głowę. Teraz kobieta odpowiednie za zabójstwo 45-letniej Agnieszki N. i usiłowanie zabójstwa jej syna, ale także jazdę pod wpływem alkoholu, naruszenia nietykalności cielesnej policjanta i znieważania go.

– Pierwotnie podejrzana przyznała się do spowodowania wypadku i jazdy w stanie nietrzeźwości. Po zmianie zarzutów jedynie podtrzymuje, że kierowała pod wpływem alkoholu. Pozostałym zarzucanym czynom zaprzecza, ale skorzystała z prawa odmowy składania wyjaśnień – przekazał prokurator Daniel Czyżewski z Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!