fot. Pixabay

To ważna informacja dla osób, lubiących spacery na łonie natury, a zwłaszcza właścicieli psów. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego podało, że na terenie województwa będzie miała miejsce jesienna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Szczepionki zostaną zrzucone z samolotów – podaje „Super Express”.

Chodzi oczywiście o lisy, żyjące na wolności. Na terenie całego województwa łódzkiego – w dniach od 21 września do 1 października – przeprowadzona zostanie akcja szczepienia tych zwierząt przeciwko wściekliźnie. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego informuje, że szczepionki będą miały formę przynęty, zrzucanej przez samoloty. Preparaty przeciwko wściekliźnie zostaną rozrzucone w lasach, na polach, na łąkach oraz innych terenach zielonych w powiatach: opoczyńskim, rawskim, tomaszowskim, skierniewickim, łowickim, kutnowskim i łęczyckim.

Jesienna akcja szczepienia przeciwko wściekliźnie. Szczepionki zostaną zrzucone z samolotów

W związku z tym, centrum apeluje, aby w ciągu dwóch tygodni od zakończeni akcji szczepienie nie wyprowadzać zwierząt domowych na terenach zielonych. Szczepionki będą zatopione w przynęcie pokarmowej. Można ją bardzo łatwo rozpoznać po kolorach i kształcie. To brunatno-zielony prostokąt. Jeżeli mieszkańcy natrafią na przynętę uprasza się o jej pozostawienie w stanie nienaruszonym i nieprzemieszczanie jej w inne miejsce.

Bardziej szczegółowe informacje w związku z akcją szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie można uzyskać, kontaktując się z Wojewódzkim Inspektoratem Weterynarii w Łodzi.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę